Skladování kávy
V dnešní době je již standardem balit kávu do vzduchotěsných sáčků, které jsou buď vákuově baleny nebo jsou naplněny ochranou atmosférou (nikdy ne kyslíkem). Jenže pokud daný sáček poprvé otevřete a nemá žádný chytrý znovu uzavíratelný zip (jako třeba sáčky na sypané čaje od společnosti Basilur) nastane problém, kam s kávou po otevření originálního balení. V principu jsou lze říci, že pro skladování kávy platí stejné zásady jako pro skladování čaje.
Základem je co nejvíce omezit přístup vzduchu ke kávě. Vzduch způsobuje oxidaci, která ničí chuť, aroma a cenné látky uvnitř kávy. Proto je vhodné kávu uzavírat do hermeticky uzavřeného obalu. Vhodné jsou různé netečné plechové nádoby či různé keramické nádoby s těsněním. Naopak nevhodným materiálem jsou různé papírové krabičky, sáčky či průhledné skleněné nádoby. Dále je nutné zamezit přístupu světla, jelikož světlo urychluje oxidační procesy. Káva je výborným pohlcovačem pachů a proto je nutné kávu skladovat oddělené od ostatních potravin. Snažte se kávu skladovat v chladu, nejlépe při teplotě do 20°C. Nevhodným místem pro skladování kávy je lednička. V ledničce panuje vysoká vlhkost a mísí se v ní mnoho pachů, které kávě neprospívají. Opět je vhodné skladovat větší množství kávy u sebe, jelikož si stejně jako čaj dokáže vytvořit své vlastní mikroklima, které pomáhá lépe udržet chuť, aroma a cenné látky v kávě.
Pouze splnění výše uvedených zásad zaručí, že káva bude i po delším skladování svěží, čerstvá, s výraznou chutí a aroma a bude obsahovat všechny zdraví prospěšné látky, které náš organismus tolik potřebuje.