Vážení milovníci čaje a kávy, objednávky s garancí doručení do Vánoc přijímáme do 17.12.2021. U později přijatých objednávek nejsme schopni garantovat doručení do Vánoc. Děkujeme a přejeme vám za celý kolektiv MIX-TEE krásné prožití vánočních svátků.

Dle doby sběru

Doba sběru nejvíce závisí na zemi, ve které se čaj sklízí. Nejčastěji se čaj sbírá třikrát do roka, v některých zemích í vícekrát. Například v jižní Indii či na Srí Lance trvá sběr celý rok z důvodu vynikajích klimatických podmínek. Na Srí Lance se můžete teoreticky čaj sbírat až třicetkrát do roka, což znamená, že se čaj sbírá průměrně každých 12 dní. Zde velice záleží na tom, jak rychle rostou nové lístky.

Nejčastěji se však setkáváme (zejména oblast Indie, Čína) s dělením na tři hlavní sběry. První sběr (First Flush) sběrem jarním a trvá zhruba od března do konce dubna. Druhý sběr (Second Flush) trvá od května do června a společně s prvním sběrem je považován mezi znalci za nejlepší. Poslední sběr probíhá od září a představuje hlavně vegetační sběr. U tohoto typu sběr bývá obecně nejnižší kvalita čajů.